DOKUMENTACJA DLA DODATKÓW XDEFT

Spis treści
WSTECZ
Wersja do druku

Rozwiązywanie problemów – logi

Logi ogólne komunikacji – Podgląd zdarzeń (Event Viewer)

System zapisuje swoje logi w standardowym Podglądzie Zdarzeń (Event Viewer) systemu Windows. Po otwarciu tego narzędzia na komputerze (serwerze) na którym zainstalowany jest SerwisWymiany – należy rozwinąć gałąź DZIENNIK APLIKACJI I USŁUG

Tutaj wyświetlą się logi z poszczególnych urządzeń. Każde urządzenie ma swój osobny log – czyli jeśli mamy np.. Skonfigurowanych 8 urządzeń pojawi się tutaj 8 osobnych logów z których każdy będzie nazwany tak jak urządzenie w konfiguracji.

Przeglądając logi można bardzo dokładnie zdiagnozować co się dzieje w trakcie komunikacji a w przypadku błędu – czytając dokładnie komunikat – bardzo szybko znaleźć przyczynę problemów.

W powyższym przykładzie widać że błąd nastąpił w momencie próby kasowania dokumentu ponieważ w konfiguracji brakuje wymaganej definicji cechy.

Pliki z danymi wymiany

Każda komunikacja powoduje zapisanie plików ze szczegółowymi danymi które zostały wymienione. Na dysku systemowym (najczęściej C:\) w katalogu tworzą się podkatalogi które są zgodne z numerem portu danego urządzenia. Czyli przykładowo jeśli mamy dwa urządzenia na portach 10401 i 10402 to pojawią się nam dwie ścieżki: C:\TMP\10401 i C:\TMP\10402.

W każdym z tych katalogów będą zapisywane pliki tekstowe w formatach tekstowych – wewnętrznym MobilnegoMagazyniera oraz JSON. Sortując je po dacie utworzenia możemy prześledzić po kolei co było przez kolektor wysyłane i odbierane.

Pliki które w nazwie mają JSON są to pliki w formacie JSON i najłatwiej je przeglądać za pomocą parsera tego typu plików – np. http://json.parser.online.fr/